Currently shipping to Germany only. International shipping restarts soon – stay tuned!

Suodatin
Bie luokka
Oluen tyyli
Maa
Alkoholipitoisuus(%)

0 - 10+

Katkera ykseys
Käytettävissä
Hinta

€ 0 - 30+

Alkoholittomat oluet

Meri ilman kalaa? Valo ilman sähköä? Olut ilman alkoholia?

Tarvitseeko toinen toista? – Ei, ei ollenkaan!

Alkoholittomat oluet ovat yhä suositumpia. Erityisesti pienet käsityöolutpanimot ja mikropanimot luovat uusilla teknologioilla erittäin maukkaita alkoholittomia juomia!

Kehrwiederin luova panimo todistaa tämän ü.NN IPA:lla, joka on ensimmäinen alkoholiton IPA Saksassa. Alkoholittoman oluen ei tarvitse uhrata mitään makua maun suhteen. Maltaisten, makeiden, karamellien, karvaiden ja hedelmäisten aromien avulla "alkoholittomat" maut voivat tehdä vaikutuksen, samoin kuin alkoholilla varustetut oluttyypit. Ne voidaan juoda paljon nopeammin - ilman humalaa - ja sammuttaa jano optimaalisesti, mikä on selvä etu muihin oluisiin verrattuna.

Kevyet kesäruoat sopivat täydellisesti alkoholittomien oluiden kanssa, kuten grillattua paistettua kanaa, virkistävää salaattia ja omenastrudelia vaniljakastikkeella jälkiruokana.



Bei uns erhältlich

Filter
5 Tulokset
14.07.2026
Brauerei Dolden Null
Intia Pale Ale | Luomuoluet (DE-ÖKO-006)
Riedenburger Brauhaus
100%
(5)
€ 3,89
MEHRWEG 0,33 L Pullo - € 11,79 / LTR
Brauerei Hell Alkoholfrei
Baijerin kalpea
Brauerei S.Riegele
100%
(4)
€ 2,99
MEHRWEG 0,50 L Pullo - € 5,98 / LTR
Brauerei Tap 3 Weisse Alkoholfrei
Vehnä oluet | Monijyväinen olut
Schneider Weisse
€ 2,99
MEHRWEG 0,50 L Pullo - € 5,98 / LTR
Brauerei Tuesday
Vehnä oluet
And Union
€ 3,49
MEHRWEG 0,33 L Pullo - € 10,58 / LTR
Brauerei FreIPA Le Chauffeur
Nittenauer
86.67%
(3)
€ 4,49
MEHRWEG 0,33 L Pullo - € 13,61 / LTR
« 1 2 3 4 5
5 Tulokset